Promienniki UV żarówki i lampy z UVB

 

 

Promienniki UV, Lampy żarówki z UVB

 

 
Lampowe promienniki UV są to żarówki grzewcze z jednoczesną emisją promieniowania UVA i UVB. Żarówki UV mają specjalnie zbudowane żarniki, które pozwalają na wytworzenie odpowiedniego spektrum światła. Wszystkie promiennik UV mają właściwości opalające zatem mogą stanowić domowe słoneczko na pochmurne jesienno zimowe dni. Żarówki UVB mają szczególne zastosowanie w "produkcji" witaminy D.
 
                   
Z uwagi na swoje liczne zalety i możliwości stosowania prezentujemy poniżej opisy do czego można używać żarówek z UVB.
 
 
 

HODOWLA MAŁP I MAŁPIATEK

 

 

 
Żarówki promienniki UV nadają się do pomieszczeń, do dogrzewania z jednoczesną emisją UVB dla między innymi: małp i małpiatek (Tamaryny, Marmozety, Pigmejki, Sajmiri, Lwiatki).  Z racji tego, że żarówka UV ma dużą moc 160W  należy ją stosować z dużej wysokości i z dużą rozwagą ponieważ lampa nagrzewa się do dużej temperatury. W trosce o zdrowie naszej małpki należy żarówki wkręcać do odpowiednich kloszy oprawy.  
 
 
 
 

TERRARYSTYKA

 
Naświetlanie gadów wymagających dużego udziału promieniowania UV. Promiennik UV nadaje się tylko do bardzo dużych terrariów lub do krótkotrwałego naświetlania gadów przebywających w wolnej przestrzeni np. w mieszkaniu. Ta lampa zastępuje 3 żarówki terrorystyczne: świetlówkę UV, żarówkę grzewczą, czyli promiennik podczerwieni IR oraz żarówkę światła dziennego. Poza dostarczaniem szerokiego spektrum promieniowania UVA i UVB daje też dużą ilość ciepła. Żarówka jest niezbędna w profesjonalnej hodowli terrorystycznej, zapewnia światło UVB potrzebne gadom i płazom do wzrostu i utrzymania aktywności. Sprzyja syntezie witaminy D3, która odpowiada za przyswajanie wapnia niezbędnego do prawidłowego rozwoju kości, zapobiega chorobom metabolicznym, zwłaszcza krzywicy, odwapnieniu i chorobom kośćca, chorobie MBD. Nadaje się do naświetlania stada podrostków oraz dorosłych osobników. Sugerowany czas naświetlania 15-25 minut dziennie, w zależności od zapotrzebowania i warunków. Pozytywnie i korzystnie oddziałuje na organizm z efektami biologicznymi jak promienie słoneczne. W przeciwieństwie do świetlówek, koncentracja promieni UV w żarówkach UV jest zdecydowanie wyższa i także ich zasięg przekracza możliwości świetlówek. To optymalne warunki, aby zaspokoić zapotrzebowanie gadów i płazów na promieniowanie UVB i UVA. Nie ma konieczności wymiany żarówki po jakimś okresie, tak jak jest to wymagane przy używaniu świetlówek UV. Przez całe życie tej żarówki emituje ona promienie UV i nie traci swoich właściwości niezależnie od długości działania.
 
 
 
 

KLEJENIE I UTWARDZANIE LAKIERÓW

 
Specjalistyczne lampy UV nadają się do utwardzania klejów i lakierów UV, idealnie nadają się do klejenia szkła metodą UV. Dzięki swojej dużej mocy żarówki mogą pracować bardzo długo. Klejenie UV jest nie tylko bardzo pomocnym sposobem łączenia szkła, ale też nie pozostawia śladu w miejscu łączenia, dzięki czemu można uzyskać wysokie walory estetyczne. Zapewniają skuteczne i szybkie utwardzenie kleju, są niezastąpione przy pracach warsztatowych. Lampy posiada gwint standardowy E27, pozwalający na zamontowanie ich w standardowych oprawkach ceramicznych lub oprawach promiennikowych. Świecą białym światłem i przepuszczają na zewnątrz tylko tę część promieniowania, która występuje również w świetle słonecznym. Lampy z UVB posiadają  zabezpieczenie przed przegrzaniem.
 
 


 

NAŚWIETLANIE CIAŁA LUDZKIEGO

 
Żarówka z emisją UVB wytwarzają mieszankę promieniowania zbliżoną do tej, jaką daje wysokogórskie słońce, korzystnie wpływa na naświetlany organizm. Lampa UVB świeci na dużym obszarze w sposób jednolity. Promieniowanie otrzymuje się z bańki kwarcowej i skrętki z  drutu wolframowego. Bańka promiennika, wykonana ze specjalnego szkła, przepuszcza na zewnątrz tylko tę część promieniowania, która występuje właśnie w świetle słonecznym. Stąd też lampy żarówki UV nazywane są  domowymi słoneczkami!  W medycynie stosuje się żarówki UVB do naświetleń w celu wspomagania leczenia łuszczycy oraz do produkcji witaminy D3. Podczas naświetlania powstaje duża emisja ciepła, dlatego należy ze szczególną uwagą podchodzić do stosowania lamp UVB w warunkach domowych.  Przy nieprawidłowym stosowaniu żarówek promieniowanie nadfioletowe może wywoływać oparzenia i podrażnienia naskórka.
 
 
 

 

ELEKTRONIKA

 

Promienniki UV stosuje się do naświetlania warstwy światłoczułej, przy produkcji płytek obwodów drukowanych, plan ścieżek nanosi się na lakierowaną warstwę światłoczułą przy pomocy promieniowania UV. Po wywołaniu, płytka może być wytrawiana, ale pozostają na niej żądane ścieżki przewodzące.
 
 
 

 

INNE

 
Ze względu na właściwości promieniowania, które jest zbliżone do promieniowania słonecznego, żarówki UVB nadają się szczególnie do badania materiałów, urządzeń pod kątem spełniania  wymagań klimatycznych zgodnie z DIN 50010, takich jak: możliwość pracy w klimacie tropikalnym, sztuczne starzenie, wystawianie na działanie czynników atmosferycznych, określenie zmian właściwości materiału, funkcjonalności lub trwałości w szczególnych warunkach klimatycznych.
Z innych zastosować: Lampy z UVB mają również zastosowania do klejenia UV, utwardzania farb i klejów, utwardzania żeli i podkładów UV (manicure pedicure), polimeryzacji. Lampy UV znajdują zastosowanie w pracach montażowych gdzie wymagane jest szybkie łączenie elementów i trwałość połączenia /spoinowania/.
 
Uwaga: Promienniki mogą być stosowane tylko w odpowiednich urządzeniach! Lamp UV nie należy podłączać do ściemniaczy, reduktorów mocy i pod regulatory temperatury z małą histerezą.  Należy chronić promienniki przed wilgocią i wodą rozbryzgową.
 
 
Do montażu żarówki UVB proponujemy specjalne klosze i wytrzymałe na wysokie temperatury oprawki porcelanowe
 


Galeria żarówek – wszystkie możesz kupić w naszym sklepie

 
 

Lampa promiennik Sunlux UV 160W

 
 
Opis techniczny:Lampa UVB 313nm, promiennik UV
 
Moc: 160W
 
Gwint: E27 standardowy
 
Napięcie: 230V
 
Promieniowanie UVA: 366 nm 
Promieniowanie UVB: 313 nm 
 
Suma rozkładu promieniowania: 38,5 W/cm2 

Wymiary:
długość 170mm,
szerokość 123mm
 
Trwałość 1000h. 
 
 żarówki z uvb w sklepie darewit

Kliknij na zdjęcie Sklep przeniesiesz się żarówki z UVB, lampy UV

 

 

 

 

 Żarówka Osram Ultra Vitalux UV 300W

 
Osram Ultra VItalux 300WOpis Techniczny:
 

Moc: 300W
 
Promieniowanie UVA zakres 315-400 nm [W] 13.6W

Promieniowanie UVB zakres 280-315 nm [W] 3.0W
 
Gwint: E27 
 
Długość: 185mm 
Średnica: 127mm
 
Trwałość: 1000 h
 
 
 
 
  
 
 

 ultra vitalux w darewit Warszawa

Kliknij na zdjęcie SKLEP przeniesiesz się do produktu

 


 

 

Żarówka Solar Glo125W Exo-Terra

 

 
Solra glo 125W Exo Terra
 
Opis Techniczny:
 

Moc: 125W
 
Gwint: standardowy E27
 
Napięcie: 230V
 
Długość żarówki: 155 mm
Szerokość żarówki: 115 mm
 
 
 
 
 
zarówka solar glo 160W sklep darewit

Kliknij na zdjęcie Sklep przeniesiesz się do produktu

 


  

Żarówka Exo-Terra Solar Glo 160W

 

 
promiennik Power Glo 160W witamina DOpis Techniczny: 
 
 
Moc: 160W
 
Gwint: standardowy E27
 
Napięcie: 230V
 
Długość żarówki: 155 mm
Szerokość żarówki: 115 mm
 
 
 
 
 
 żarówka Exo Terra Solar Glo 160W - sklep darewit Warszawa
 

Kliknij na zdjęcie Sklep przeniesiesz się do produktu

 

 


 

ŻARÓWKI Reptile UVB  (dawna nazwa Repti Glo)

 

Exo Terra Reptile UVB 200 najwięcej UVB

 

Opis Techniczny:


Moce: 13W, 25W

 

Gwint: E27

 

Napięcie: 230V

Kształ: spirala

 

Żarówki występują w wersjach:

 

Reptile UVB 100, Reptile UVB 150, Reptile UVB 200, Natural Light, Reptile Vision

 

 

żarówki Repti Glo, Reptile Exo Terra - tani sklep darewit Warszawa

Kliknij na zdjęcie Sklep przeniesiesz się do produktu

 


 

UWAGA ! Niniejszy opis jest publikowany po raz pierwszy i jest własnością firmy darewit.pl objęty prawami własności i intelektualnymi. Kopiowanie, przetwarzanie i publikowanie bez naszej zgody jest Zabronione.

 


 

inkubator kwoczka - sklep darewitWszystkie żarówki z UVB wraz z cenami możesz obejrzeć i kupić w naszym sklepie kliknij tutaj

  

Tagi: Żarówki z UVB, promienniki UV, naświetlanie człowieka i witamina D3, klejenie klejami UV światłoutrwardzanymi, światło słoneczne w domu, żarówki i lampy z UVB. 

Darewit Inkubatory do jaj O nas Kontakt Prawa autorskie Sklep
darewit.pl - sprzedaż urządzeń do inkubacji: inkubatory domowe, aparaty lęgowe, prześwietlarki jaj i inne urządzenia dla wychowu i odchowu piskląt.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
Copyright by darewit.pl, ul. Licealna 81, 04-424 Warszawa ©