Nie od dziś wiadomo, że włoskie produkty cieszą się ogromnym uznaniem i estymą na całym świecie. Nie znamy osoby, która nie słyszała o włoskich torebkach, chciała mieć włoskie buty czy pasek. Ubrania włoskiej produkcji to przedmioty pożądane od dekad. Teraz do tego grona pożądanych sprzętów dołączyły wykluwacze jaj. Zdobywają coraz większą popularność i cieszy nas, że możemy dla Państwa prowadzić bezpośrednią dystrybucję tych urządzeń. Zapewniamy, że warto je kupić!
Dlaczego włoskie inkubatory należą do klasy premiumOd kilku sezonów lęgowych dużym zainteresowaniem cieszą się inkubatory dla jajek włoskiego producenta Borotto. Dlaczego? W skrócie możemy powiedzieć - za ich uniwersalność i funkcjonalność. Poza walorami estetycznymi na pierwszym miejscu znajdują się walory użytkowe. Włoscy projektanci stawiają na jakość produktu, jego użyteczność i aspekty udanego wylęgu. Wylęgarki Borotto produkcji Italy to klasa sama w sobie. Design i praktyczność. Niestety często kopiowane są ich rozwiązania techniczne i technologiczne przez żółtą rasę z tą różnicą, że jakość skopiowanych wylęgarek jest o niebo niższa. Klujniki i wylęgniki Borotto nie należą do segmentu urządzeń wylęgowych na 1 raz. Tu działa wszystko, od serca inkubatora czyli sterownika najwyższej klasy, kapitalnej tacy na jaja (wzór zastrzeżony patentem), aż po jakość plastiku z jakiego wykonano urządzenie do lęgów. Do atutów wyklujników należą także niskie zużycie prądu i możliwość oberwacji przebiegu inkubacji. Wśród inkubatorów jajek włoskiego giganta Borotto znajdują się modele na każdą kieszeń. Prawda, wylęgarki Borotto nie kosztują 150 zł - 300 zł, ale zapewniamy, że warto trochę dołożyć i cieszyć się ze sprzętu przez wiele lat. Można dzięki nim odnosić sukcesy w inkubacji swojego drobiu, a nie irytować się po porażce inkubacyjnej. |
Masz parkę gąsek lub pawi? Masz kilka kurek lub kaczuszek? Chcesz zbudować własne stadko? Nie ma problemu. Do wyboru masz mało jajkowe inkubatory Lumia na 8 i na 16 jajeczek
Masz kilka par bażantów? Chciałbyś szybko powiększyć ilość przepiórek? Pozyskałeś jaja wylęgowe ? Chcesz powiększyć hodowlę? Też możesz rozwinąć skrzydła. Do wyboru masz 24 i 49 jajeczne modele Real. Urządzenia do lęgów domowych obsługiwane ręcznie, półautomatycznie lub w automacie. |
Wylęgarki półautomatyczne wymagają większego zaangażowania i obecności hodowcy przy urządzeniu. Należy osobiście zmienić położenie jaj w wylęgarce za pomocą zewnętrznego klucza, przynajmniej 2 razy na dobę. Do półautomatów inkubacyjnych Borotto należą model Real 24 i Real 49. Można je doposażyć w silnik dzięki czemu uzyskasz automatyzację inkubatora.
Zobacz modele włoskich inkubatorów półautomatycznych |
Dla hodowców drobiu stawiających na ułatwienie sobie życia są modele klujników automatów. W tym wypadku obsługa inkubatora spada do minimum. Za rotację jaj odpowiada silnik (motor). To on w odpowiednio zaprogramowanym czasie poruszy jajkami na tacy. Jedyne co należy robić to dbać o dolewanie wody do inkubatora. Automatyczne modele to Lumia 8 i Lumia 16. Sami nimi przeprowadzaliśmy inkubację gęsi i jesteśmy zachwyceni. Relację z tego procesu umieścimy w najbliższym czasie na naszej stronie.
Zobacz modele włoskich inkubatorów automatycznych |
Odpowiadamy: zdecydowanie TAK. Można w nich wykluwać każdy drób od małego jajeczka aż po duże jaja. Przeznaczony jest do jaj kury, kaczki, gęsi, bażanta, indyka, pawia, przepiórki, gołębia a nawet mniejszych jaj strusich.
Wspominaliśmy wcześniej o opatentowanej wkładce na jaja. Jest świetnie zaprojektowana. W jednym gnieździe zmieścisz albo 4 małe jajeczka lub 1 duże jajo. Doskonałe właściwości tworzywa sztucznego: wytrzyma duży ciężar jajek. Komora gdzie wykluwamy pisklęta jest na tyle duża i wysoka, że można do niej włożyć jajo strusi.
Wiemy jak ważne dla hodowców są osiągi inkubatorów i ich skuteczność.
Wynik inkubacji w bardzo dużym stopniu zależy od jakości użytych jaj wylęgowych !!! Nie za starych, tak do max 10 dniowych. Z naszego doświadczenia wynika, że na udane wylęganie w DOMOWYCH wylęgarkach ogromny wpływ ma ZNAJOMOŚĆ ILOŚCI DNI WYGRZEWANIA JAJEK PRZEZ PTAKI w naturalnej nasiadce. Nawet dwudniowa różnica długości wysiadywania jajek przez kurę przekłada się na nieudany wylęg. Ta wiedza pomoże w odpowiednim i optymalnym nawilżeniu inkubatora przez cały proces wylęgania oraz najważniejsze na optymalnym zwiększeniu wilgotności na ostatnie trzy dni wykluwania ptaków.
Podsumowując: znajomość cyklu dniowego i jakość jaj to podstawa udanej inkubacji w wylęgarkach i klujnikach. |