ODCHOWALNIK dla piskląt

 

ODCHOWALNIK PISKLĄT  

 
Inne nazwy: wychowalnik ptaków, wychowalnia piskląt
 
  
Dobry, tani i pojemny odchowalnik dla piskląt pozwala na odchów piskląt bezpośrednio po wykluciu w inkubatorze. Zapewnienie pisklętom odpowiedniej temperatury po wykluciu szczególnie przez 7 pierwszych dni życia, bezpośrednio wpływa na kondycję ptaków w późniejszym etapie ich życia i ma ogromne oraz niebagatelne znaczenie po wyjęciu piskląt z inkubatora. Dotyczy to głównie gatunków wrażliwych takich jak: bażant, paw, indyk, kuropatwa, przepiórka.
 
odchowalnik piskląt, wychowalnia kurcząt     wychowalnia ptaków

Zwykle do odchowalnika przenosi sie pisklęta po 2-3 godzinach od wyklucia.
 
Jeden z lepszych modeli  dostępnych na naszym rynku to gotowy odchowalnik wykonany z termoizolacyjnego materiału - gotowe urządznie. Duża pojemność, termostat utrzymuje temperaturę w wychowalni w zakresie 27-30 stopni C. Nie posiada regulatora, sterownik jest zaprogramowany tylko na taką temperaturę.  Odchowalnia składa się z trzech części podstawy - obudowy, pokrywy  i kołnierza. Kołnierz umożliwia regulowanie wysokości odchowalnia, w zależności od gatunku ptaków, które w nim umieszczamy. Na dnie obudowy znajduje się paleta, a na niej siatka. Pokrywa ma dwa okienka kontrolne zasłonięte przezroczystymi nakładkami. Obieg powietrza w wychowalni zapewniany jest przy pomocy siedmiu otworów wentylacyjnych znajdujących się w obudowie i pokrywie. 

Elementem grzejnym jest grzałka rurowa. Odchowalnik wyposażony jest w jedną żarówka o mocy 15W, która oświetla wnętrze. Tania ekslpoatacja! Energooszczędny.

Zalety.  Odchowalnik wykonany jest ze specjalnego, utwardzanego polistyrenu, doskonałego materiału izolacyjnego, odpornego na wysokie temperatury ! Prosta budowa,  prosta obsługa. Gładka powierzchnia zapewnia niezbędną higienę. Podłoga urządzenia wykonana jest ze specjalnej  kratki umieszczonej na palecie, dzięki czemu odchody piskląt nie zalegają na jej powierzchni, a ich usuwanie jest bardzo proste. Pokrywa ma dwa okienka kontrolne zasłonięte przezroczystymi nakładkami co umożliwia w łatwy sposób podgląd piskląt.
 
Odchowalnik ten  również nadaje się  do odchowu ptaków egzotycznych (papugi)!
Z informacji otrzymanych od naszych klientów odchowalnik,  ze względu na zakres temperatury, nadaje się również jako suchy inkubator dla gadów !

Przeznaczenie. Dla większości piskląt, które należy przenieść po wykluciu w celu osuszenia i odseparowania od innych niewyklutych piskląt. Pisklęta przenosi się do wychowalni po 2-3 godzinach po wykluciu.
 
 
Odchowalnik jest znakomitym i prostym rozwiązaniem zamiast stosowania własnoręcznie wykonanych skrzynek czy pudełek kartonowych, które zazwyczaj nie są bezpieczne i skuteczne ponieważ nie utrzymują stałej i optymalnej temperatury. 
 
 

Parametry urządzenia.  
Pojemność do kilkudziesięciu piskląt w  zależności od gatunku, Temperatura wewnątrz 27-30 stopni (bez możliwości regulacji), Zasilanie 230V, Żarówka 15W Energooszczędny
waga 2,5 kg , wymiary: 470x470x260mm (dł/szer/wys.)

 
Budowa odchowalni
 
 
Schemat
 
 budowa odchowalinika dla piskląt - schemat
 
Odchowalnik dostępny w sklepie
 
Hodowco pamiętaj, że w miarę wzrostu kurcząt należy przenieść je do budynku inwentarskiego i nadal zapewnić im odpowiednią temperaturę. Dla starszych kurczaków zastosuj kwoki grzejne, o którch możesz przeczytać tutaj.
 
  
Zobacz także ogrzewanie zwierząt - tutaj

 inkubator kwoczka - sklep darewitWszystkie modele odchowalników  wraz z cenami możesz obejrzeć i kupić w naszym sklepie kliknij tutaj

Tagi:wychowalnia dla ptaków, odchowalnik dla piskląt, pomieszczenie dla kurczaków
 
Darewit Inkubatory do jaj O nas Kontakt Prawa autorskie Sklep
darewit.pl - sprzedaż urządzeń do inkubacji: inkubatory domowe, aparaty lęgowe, prześwietlarki jaj i inne urządzenia dla wychowu i odchowu piskląt.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
Copyright by darewit.pl, ul. Licealna 81, 04-424 Warszawa ©